BD 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Charl MORGAN | ZA | Killarney | Pierre MALAN | No | - |
[1] | Pierre MALAN | ZA | Curro Langebaan Primary | Charl MORGAN | No | - |
[2] | Joubert KLOPPER | Grey College High | Thando LONGWE-SMIT | No | - | |
[2] | Thando LONGWE-SMIT | ZA | Rondebosch Boy's High School | Joubert KLOPPER | No | - |
[3] | Victor PUTTER | Midstream College | Alec BECKLEY | No | - | |
[3] | Alec BECKLEY | Bedfordview Country Club | Victor PUTTER | No | - | |
[4] | Jared HOWARD | ZA | Malmesbury Tennis Club | Chrisjan VAN WYK | No | - |
[4] | Chrisjan VAN WYK | ZA | Jared HOWARD | No | - | |
- | DYLAN SMITH | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Sam MCQUIRK | No | - |
- | Wikus ROBBERTSE | ZA | Paul Roos Gimnasium | Robbie ARENDS | No | - |
- | Nikolai HENSBERG | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Albert KIRSTEN | No | - |
- | LUAN KRIGE | ZA | Paarl Tennis Club | Duther THERON | No | - |
- | Tom MCHUGH | ZA | Coetzenberg Tennis Club | Johann COETZEE | No | - |
- | Nicos EFSTRATIOU | Old Selbornian Tennis Club | Justin CRONJE | No | - | |
- | ARMAND RAMOS | PH | Plumstead Tennis Club | AISEAH RAMOS | No | - |
- | AISEAH RAMOS | PH | Plumstead Tennis Club | ARMAND RAMOS | No | - |
- | Johann COETZEE | ZA | Tygerpoorts Primary | Tom MCHUGH | No | - |
- | LOUIS GROBBELAAR | Pukke Tennis Club | MILAN THERON | No | - | |
- | Duther THERON | Oakdale High | LUAN KRIGE | No | - | |
- | Ben DUGMORE | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | Luke GEDULDT | No | - |
- | Luke GEDULDT | ZA | Groote Schuur High | Ben DUGMORE | No | - |
- | Sam MCQUIRK | ZA | Selborne College | DYLAN SMITH | No | - |
- | Leander PETERSEN | ZA | George Tennis Club | Damien NEZAR | No | - |
- | Damien NEZAR | ZA | George Tennis Club | Leander PETERSEN | No | - |
- | MILAN THERON | ZA | Grey College Primary | LOUIS GROBBELAAR | No | - |
- | Albert KIRSTEN | ZA | Nikolai HENSBERG | No | - | |
- | Dylan SALTON | Bedfordview Country Club | Aldan COETZEE | No | - | |
- | Kade MINDRY | ZA | Ruben FORTUIN | No | - | |
- | Justin CRONJE | ZA | North West | Nicos EFSTRATIOU | No | - |
- | Aldan COETZEE | ZA | Dylan SALTON | No | - | |
- | Ruben FORTUIN | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | Kade MINDRY | No | - |
- | Robbie ARENDS | ZA | anthony harris tennis academy | Wikus ROBBERTSE | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2017-04-12 3:30pm | A1 | FS TS - Court 1 |
Charl MORGAN [1]
Pierre MALAN [1]
|
Nikolai HENSBERG
Albert KIRSTEN
|
6-2, 6-0 |
2017-04-12 3:30pm | A2 | FS TS - Court 2 |
Justin CRONJE
Nicos EFSTRATIOU
|
Johann COETZEE
Tom MCHUGH
|
6-3, 6-3 |
2017-04-12 3:30pm | A3 | FS TS - Court 3 |
Victor PUTTER [3]
Alec BECKLEY [3]
|
Aldan COETZEE
Dylan SALTON
|
6-1, 6-1 |
2017-04-12 3:30pm | A4 | FS TS - Court 4 |
LUAN KRIGE
Duther THERON
|
AISEAH RAMOS
ARMAND RAMOS
|
7-5, 7-5 |
2017-04-12 3:30pm | A5 | FS TS - Court 5 |
Wikus ROBBERTSE
Robbie ARENDS
|
Luke GEDULDT
Ben DUGMORE
|
6-4, 6-1 |
2017-04-12 3:30pm | A6 | FS TS - Court 6 |
Kade MINDRY
Ruben FORTUIN
|
Jared HOWARD [4]
Chrisjan VAN WYK [4]
|
6-3, 6-1 |
2017-04-12 3:30pm | A7 | FS TS - Court 7 |
LOUIS GROBBELAAR
MILAN THERON
|
Leander PETERSEN
Damien NEZAR
|
1-6, 4-6 |
2017-04-12 3:30pm | A8 | FS TS - Court 8 |
Sam MCQUIRK
DYLAN SMITH
|
Thando LONGWE-SMIT [2]
Joubert KLOPPER [2]
|
2-6, 4-6 |
2017-04-15 1:00pm | A9 | FS TS - Court 1 |
Charl MORGAN [1]
Pierre MALAN [1]
|
Justin CRONJE
Nicos EFSTRATIOU
|
6-3, 6-3 |
2017-04-15 1:00pm | A10 | FS TS - Court 2 |
Victor PUTTER [3]
Alec BECKLEY [3]
|
LUAN KRIGE
Duther THERON
|
6-3, 6-2 |
2017-04-15 1:00pm | A11 | FS TS - Court 3 |
Wikus ROBBERTSE
Robbie ARENDS
|
Kade MINDRY
Ruben FORTUIN
|
7-6, 6-3 |
2017-04-15 1:00pm | A12 | FS TS - Court 4 |
Leander PETERSEN
Damien NEZAR
|
Thando LONGWE-SMIT [2]
Joubert KLOPPER [2]
|
2-6, 2-6 |
2017-04-16 11:00am | A13 | FS TS - Court 4 |
Charl MORGAN [1]
Pierre MALAN [1]
|
Victor PUTTER [3]
Alec BECKLEY [3]
|
6-2, 6-4 |
2017-04-16 11:00am | A14 | FS TS - Court 1 |
Wikus ROBBERTSE
Robbie ARENDS
|
Thando LONGWE-SMIT [2]
Joubert KLOPPER [2]
|
5-7, 2-6 |
2017-04-16 12:15pm | A15 | FS TS - Court 1 |
Charl MORGAN [1]
Pierre MALAN [1]
|
Thando LONGWE-SMIT [2]
Joubert KLOPPER [2]
|
3-6, 7-6, 10-7 |