GS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Teha Maharaj | ZA | No | - | |
[2] | Aliyah Talitha Petersen | Italian Club Bedfordview | No | - | |
[3] | Dhanika Dalal | Emmanuel Tennis Academy | No | - | |
[4] | Mikayla Scheepers | ZA | River Ridge | No | - |
- | Mine' Visser | ZA | Laerskool Randhardt | No | - |
- | Georgia Frankish | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Amelie Stout | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Lea-Helena Malan | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Juliette Jarlet | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Irizelle van der Merwe | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Savannah Stroebel | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Daniela Munro | River Ridge | No | - | |
- | Tayla Tucker | Gauteng East Tennis Complex | No | - | |
- | Lexi Aucamp | Midstream College Primary School | No | - | |
- | Kaylin Wilkinson | ZA | No | - | |
- | Lana Wolhuter | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-06-15 8:00am | A1 | Benon - Court 1 |
Teha Maharaj [1]
|
Juliette Jarlet
|
6-2, 5-7, 2-6 |
N/A | A2 | Benon - Court 2 |
Savannah Stroebel
|
Tayla Tucker
(Did not play)
|
Walkover |
2024-06-15 9:15am | A3 | Benon - Court 1 |
Mikayla Scheepers [4]
|
Lexi Aucamp
|
1-6, 1-6 |
N/A | A4 | Benon - Court 2 |
Georgia Frankish
(Did not play)
|
Lea-Helena Malan
|
Walkover |
2024-06-15 10:30am | A5 | Benon - Court 1 |
Amelie Stout
|
Irizelle van der Merwe
|
3-6, 6-3, 1-6 |
2024-06-15 10:30am | A6 | Benon - Court 2 |
Mine' Visser
|
Dhanika Dalal [3]
|
6-4, 6-0 |
2024-06-15 11:45am | A7 | Benon - Court 1 |
Daniela Munro
|
Lana Wolhuter
|
5-7, 1-6 |
2024-06-15 11:45am | A8 | Benon - Court 2 |
Kaylin Wilkinson
|
Aliyah Talitha Petersen [2]
|
4-6, 6-2, 5-7 |
2024-06-16 8:00am | A9 | Benon - Court 1 |
Juliette Jarlet
|
Savannah Stroebel
|
7-5, 6-4 |
2024-06-16 8:00am | A10 | Benon - Court 2 |
Lexi Aucamp
|
Lea-Helena Malan
|
6-2, 6-0 |
2024-06-16 9:15am | A11 | Benon - Court 1 |
Irizelle van der Merwe
|
Mine' Visser
|
0-6, 0-6 |
2024-06-16 9:15am | A12 | Benon - Court 2 |
Lana Wolhuter
|
Aliyah Talitha Petersen [2]
|
6-2, 6-2 |
2024-06-17 8:00am | A13 | Benon - Court 1 |
Juliette Jarlet
|
Lexi Aucamp
|
6-4, 2-6, 3-6 |
2024-06-17 8:00am | A14 | Benon - Court 2 |
Mine' Visser
|
Lana Wolhuter
|
6-2, 6-2 |
2024-06-17 10:30am | A15 | Benon - Court 3 |
Lexi Aucamp
|
Mine' Visser
|
3-6, 0-6 |
2024-06-17 11:45am | B1 | Benon - Court 1 |
Juliette Jarlet
|
Lana Wolhuter
|
6-7(6), 6-2, 10-5 |
2024-06-16 11:45am | C1 | Benon - Court 1 |
Savannah Stroebel
|
Lea-Helena Malan
|
6-4, 6-2 |
2024-06-16 11:45am | C2 | Benon - Court 2 |
Irizelle van der Merwe
|
Aliyah Talitha Petersen [2]
|
6-3, 6-4 |
2024-06-17 10:30am | C3 | Benon - Court 1 |
Savannah Stroebel
|
Irizelle van der Merwe
|
6-4, 6-3 |
2024-06-17 10:30am | D1 | Benon - Court 2 |
Lea-Helena Malan
|
Aliyah Talitha Petersen [2]
|
6-4, 3-6, 10-3 |
2024-06-16 10:30am | E3 | Benon - Court 1 |
Amelie Stout
|
Dhanika Dalal [3]
|
0-6, 1-6 |
2024-06-16 10:30am | E4 | Benon - Court 2 |
Daniela Munro
|
Kaylin Wilkinson
|
0-6, 1-6 |
2024-06-16 11:45am | E5 | Benon - Court 4 |
Teha Maharaj [1]
|
Mikayla Scheepers [4]
|
7-6(2), 6-2 |
2024-06-17 9:15am | E6 | Benon - Court 1 |
Dhanika Dalal [3]
|
Kaylin Wilkinson
|
6-2, 6-0 |
2024-06-17 11:45am | E7 | Benon - Court 2 |
Teha Maharaj [1]
|
Dhanika Dalal [3]
|
5-7, 6-3, 10-7 |
2024-06-17 1:00pm | F1 | Benon - Court 1 |
Mikayla Scheepers [4]
|
Kaylin Wilkinson
|
1-6, 3-6 |
2024-06-17 9:15am | G2 | Benon - Court 2 |
Amelie Stout
|
Daniela Munro
|
6-1, 2-6, 6-10 |