GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[2] | Annabelle Van Zyl | Mooirivier Laerskool | No | - | |
[3] | Aarya Sunker | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
[4] | Nina Pieterse | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[5] | Simoné Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[6] | Kaylin Kroon | ZA | Potchefstroom Gimnasium | No | - |
[7] | Paballo Chuene | lebowakgomo club | No | - | |
[8] | Felicia Ouko | EXTREME TENNIS | No | - | |
- | Kuhle Langa | ZA | Marais Viljoen High | No | - |
- | Atlegang Monnakgotla | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Taylor Van Der Merwe | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Annemie Roux | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Annabelle van der Merwe | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Okuhle Mbuyisa | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | Janine ramiah | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Eileen de Villiers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Rene Truter | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Kutlwano Khaditsoe | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Kayla Markram | ZA | Kathu Tennis Club | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Heidi Hoffman | Nelspruit Hoerskool | No | - | |
- | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-06-15 9:15am | A2 | GEHQ - Court 8 |
Annemie Roux
|
Yasmin Lombard
|
6-1, 6-0 |
2024-06-15 9:15am | A3 | GEHQ - Court 9 |
Rene Truter
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-3, 6-3 |
2024-06-15 9:15am | A4 | GEHQ - Court 10 |
Kuhle Langa
|
Felicia Ouko [8]
|
5-7, 6-4, 2-6 |
2024-06-15 9:15am | A6 | GEHQ - Court 11 |
Bokamoso Malapane
|
Eileen de Villiers
|
2-6, 0-6 |
2024-06-15 9:15am | A7 | GEHQ - Court 12 |
Atlegang Monnakgotla
|
Heidi Hoffman
|
7-5, 0-6, 0-6 |
2024-06-15 9:15am | A10 | GEHQ - Court 13 |
Annabelle van der Merwe
|
Tsebo Motsididi
|
6-2, 6-1 |
2024-06-15 9:15am | A11 | GEHQ - Court 14 |
Okuhle Mbuyisa
|
Janine ramiah
|
7-6, 6-1 |
2024-06-15 9:15am | A14 | GEHQ - Court 15 |
Onkagile Sefolo
|
Kayla Markram
|
6-7(2), 6-3, 7-6 |
2024-06-15 9:15am | A15 | GEHQ - Court 16 |
Taylor Van Der Merwe
|
Botshelo Malapane
|
6-1, 6-0 |
2024-06-16 8:00am | A17 | GEHQ - Court 14 |
Diana Hendrik [1]
|
Annemie Roux
|
6-0, 6-0 |
2024-06-16 8:00am | A18 | GEHQ - Court 15 |
Rene Truter
|
Felicia Ouko [8]
|
1-6, 0-6 |
2024-06-16 8:00am | A19 | GEHQ - Court 16 |
Aarya Sunker [3]
|
Eileen de Villiers
|
6-0, 6-1 |
2024-06-16 9:15am | A20 | GEHQ - Court 1 |
Heidi Hoffman
|
Kaylin Kroon [6]
|
4-6, 1-6 |
2024-06-16 9:15am | A21 | GEHQ - Court 2 |
Paballo Chuene [7]
|
Annabelle van der Merwe
|
4-6, 7-5, 6-2 |
2024-06-16 9:15am | A22 | GEHQ - Court 3 |
Okuhle Mbuyisa
|
Nina Pieterse [4]
|
1-6, 0-6 |
2024-06-16 9:15am | A23 | GEHQ - Court 4 |
Simoné Swart [5]
|
Onkagile Sefolo
|
6-0, 6-1 |
2024-06-16 9:15am | A24 | GEHQ - Court 5 |
Taylor Van Der Merwe
|
Annabelle Van Zyl [2]
|
1-6, 0-6 |
2024-06-17 8:00am | A25 | GEHQ - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Felicia Ouko [8]
|
6-2, 6-2 |
2024-06-17 8:00am | A26 | GEHQ - Court 2 |
Aarya Sunker [3]
|
Kaylin Kroon [6]
|
6-1, 6-3 |
2024-06-17 8:00am | A27 | GEHQ - Court 3 |
Paballo Chuene [7]
|
Nina Pieterse [4]
|
3-6, 3-6 |
2024-06-17 8:00am | A28 | GEHQ - Court 4 |
Simoné Swart [5]
|
Annabelle Van Zyl [2]
|
1-6, 7-6, 6-3 |
2024-06-17 11:45am | A29 | GEHQ - Court 15 |
Diana Hendrik [1]
|
Aarya Sunker [3]
|
6-4, 6-1 |
2024-06-17 11:45am | A30 | GEHQ - Court 16 |
Nina Pieterse [4]
|
Simoné Swart [5]
|
3-6, 6-1, 6-4 |
2024-06-18 9:15am | A31 | GEHQ - Court 7 |
Diana Hendrik [1]
|
Nina Pieterse [4]
|
6-3, 4-6, 3-6 |
2024-06-18 9:15am | B1 | GEHQ - Court 12 |
Aarya Sunker [3]
|
Simoné Swart [5]
|
6-7, 6-4, 10-5 |
2024-06-17 2:15pm | C1 | GEHQ - Court 1 |
Felicia Ouko [8]
|
Kaylin Kroon [6]
|
6-2, 6-4 |
2024-06-17 2:15pm | C2 | GEHQ - Court 2 |
Paballo Chuene [7]
|
Annabelle Van Zyl [2]
|
7-6(3), 2-6, 7-10 |
2024-06-17 9:15am | C3 | GEHQ - Court 13 |
Felicia Ouko [8]
|
Annabelle Van Zyl [2]
|
5-7, 2-6 |
2024-06-18 9:15am | D1 | GEHQ - Court 14 |
Kaylin Kroon [6]
|
Paballo Chuene [7]
|
6-0, 7-6(7) |
2024-06-17 8:00am | E1 | GEHQ - Court 5 |
Annemie Roux
|
Rene Truter
|
6-1, 6-2 |
2024-06-17 8:00am | E2 | GEHQ - Court 6 |
Eileen de Villiers
|
Heidi Hoffman
|
3-6, 4-6 |
2024-06-17 8:00am | E3 | GEHQ - Court 7 |
Annabelle van der Merwe
|
Okuhle Mbuyisa
|
6-1, 6-3 |
2024-06-17 8:00am | E4 | GEHQ - Court 8 |
Onkagile Sefolo
|
Taylor Van Der Merwe
|
1-6, 0-6 |
2024-06-17 2:15pm | E5 | GEHQ - Court 3 |
Annemie Roux
|
Heidi Hoffman
|
7-5, 6-2 |
2024-06-17 2:15pm | E6 | GEHQ - Court 4 |
Annabelle van der Merwe
|
Taylor Van Der Merwe
|
0-6, 1-6 |
2024-06-18 10:30am | E7 | GEHQ - Court 15 |
Annemie Roux
|
Taylor Van Der Merwe
|
2-6, 0-6 |
2024-06-18 11:45am | F1 | PTC - Court 3 |
Heidi Hoffman
(Ret.)
|
Annabelle van der Merwe
|
5-7, 1-3 Retired |
2024-06-18 8:00am | G1 | GEHQ - Court 7 |
Rene Truter
|
Eileen de Villiers
|
6-1, 6-3 |
N/A | G2 | GEHQ - Court 8 |
Okuhle Mbuyisa
(Did not play)
|
Onkagile Sefolo
|
Walkover |
2024-06-18 11:45am | G3 | GEHQ - Court 11 |
Rene Truter
|
Onkagile Sefolo
|
2-6, 6-1, 3-10 |
2024-06-16 9:15am | I2 | GEHQ - Court 6 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Kuhle Langa
|
2-6, 0-6 |
2024-06-17 8:00am | I9 | GEHQ - Court 9 |
Yasmin Lombard
|
Kuhle Langa
|
0-6, 1-6 |
2024-06-17 8:00am | I10 | GEHQ - Court 10 |
Bokamoso Malapane
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-4, 6-4 |
2024-06-17 8:00am | I11 | GEHQ - Court 11 |
Tsebo Motsididi
|
Janine ramiah
|
6-1, 6-1 |
2024-06-17 8:00am | I12 | GEHQ - Court 12 |
Kayla Markram
|
Botshelo Malapane
|
4-6, 6-3, 10-5 |
2024-06-17 2:15pm | I13 | GEHQ - Court 5 |
Kuhle Langa
|
Bokamoso Malapane
|
6-4, 6-1 |
2024-06-17 2:15pm | I14 | GEHQ - Court 6 |
Tsebo Motsididi
|
Kayla Markram
|
6-0, 6-1 |
2024-06-18 11:45am | I15 | GEHQ - Court 8 |
Kuhle Langa
|
Tsebo Motsididi
|
No Result |
N/A | J1 | GEHQ - Court 15 |
Bokamoso Malapane
(Did not play)
|
Kayla Markram
|
Walkover |
N/A | K1 | GEHQ - Court 9 |
Yasmin Lombard
|
Atlegang Monnakgotla
(Did not play)
|
Walkover |
2024-06-18 8:00am | K2 | GEHQ - Court 10 |
Janine ramiah
|
Botshelo Malapane
|
6-3, 6-3 |
2024-06-18 11:45am | K3 | GEHQ - Court 13 |
Yasmin Lombard
|
Janine ramiah
|
4-6, 1-6 |