BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
- | Owen Strydom | ZA | Bryanston Parallel Medium School | No | - |
- | Letang Mosothwane | No | - | ||
- | Anesh Naidoo | ZA | Alberton Tennis Club | No | - |
- | Lebone Tlape | Big River Squash & Fitness Centre | No | - | |
- | Andrew James Moffat | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Andrew Cerff | ZA | Morningside Country Club | No | - |
[8] | Zachary Joyce | Fairland Tennis Club | No | - | |
[3] | Blayne Nel | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
- | Charl Meyer | ZA | Laerskool Anton van Wouw | No | - |
- | Kaleb Kelly | Marks Park Sports Club | No | - | |
- | Wathengofulu Rabali | ZA | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - |
- | James Kent | Bryanston Sports Club | No | - | |
- | Steph Beyers | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Luke Hart | Grayston Prep Tennis | No | - | |
[6] | Cole Joyce | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | No | - | |
- | Matthew Connellan | ZA | St Peter's Girls Preparatory School | No | - |
- | Samuel Thomas | ZA | st Benedicts | No | - |
- | Letso Luyanda Mesotlo | Notwane | No | - | |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Sarel Johannes Botha | ZA | Irene Primary | No | - |
[4] | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
[5] | Diwan Serfontein | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Ronan Williams | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Matthew Cerff | Morningside Country Club | No | - | |
- | Muller Jacobs | ZA | Laerskool Middelburg | No | - |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Kade du Plessis | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Judah Brasg | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
[2] | Mpho Bowers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Oratile Chauke | Hammanskraal Tennis Club | Yes | Unathi Gabelane | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[7] | Unathi Gabelane | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-05-01 8:00am | A1 | OETC - Court 1 |
Cameron Kock [1]
|
Owen Strydom
|
6-0, 6-0 |
2024-05-01 8:00am | A2 | OETC - Court 2 |
Letang Mosothwane
|
Anesh Naidoo
|
0-6, 2-6 |
2024-05-01 8:00am | A3 | OETC - Court 3 |
Lebone Tlape
|
Andrew James Moffat
|
6-2, 5-7, 1-6 |
2024-05-01 8:00am | A4 | OETC - Court 4 |
Andrew Cerff
|
Zachary Joyce [8]
|
0-6, 1-6 |
2024-05-01 8:00am | A5 | OETC - Court 5 |
Blayne Nel [3]
|
Charl Meyer
|
6-2, 6-1 |
2024-05-01 8:00am | A6 | OETC - Court 6 |
Kaleb Kelly
|
Wathengofulu Rabali
|
6-1, 6-0 |
2024-05-01 9:15am | A7 | OETC - Court 1 |
James Kent
|
Steph Beyers
|
2-6, 2-6 |
2024-05-01 9:15am | A8 | OETC - Court 2 |
Luke Hart
|
Oratile Chauke
|
6-1, 7-6(11) |
N/A | A9 | OETC - Court 3 |
Cole Joyce [6]
|
Aldo Luttig
(Did not play)
|
Walkover |
2024-05-01 9:15am | A10 | OETC - Court 4 |
Matthew Connellan
|
Samuel Thomas
|
6-2, 6-1 |
2024-05-01 9:15am | A11 | OETC - Court 5 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Takuto Kasahara
|
0-6, 1-6 |
2024-05-01 9:15am | A12 | OETC - Court 6 |
Sarel Johannes Botha
|
Tshenolo Letsapa [4]
|
0-6, 2-6 |
2024-05-01 10:30am | A13 | OETC - Court 1 |
Diwan Serfontein [5]
|
Ronan Williams
|
6-1, 6-3 |
2024-05-01 10:30am | A14 | OETC - Court 2 |
Matthew Cerff
|
Muller Jacobs
|
0-6, 1-6 |
2024-05-01 10:30am | A15 | OETC - Court 3 |
Uyamamela Magigaba
|
Kade du Plessis
|
7-5, 6-4 |
2024-05-01 10:30am | A16 | OETC - Court 4 |
Judah Brasg
|
Mpho Bowers [2]
|
0-6, 2-6 |
2024-05-02 8:00am | A17 | OETC - Court 1 |
Cameron Kock [1]
|
Anesh Naidoo
|
6-0, 6-0 |
2024-05-02 8:00am | A18 | OETC - Court 2 |
Andrew James Moffat
|
Zachary Joyce [8]
|
0-6, 0-6 |
2024-05-02 8:00am | A19 | OETC - Court 3 |
Blayne Nel [3]
|
Kaleb Kelly
|
6-4, 7-6(7) |
2024-05-02 10:30am | A20 | OETC - Court 4 |
Steph Beyers
|
Luke Hart
|
7-5, 6-2 |
2024-05-02 8:00am | A21 | OETC - Court 5 |
Cole Joyce [6]
|
Matthew Connellan
|
6-2, 6-1 |
2024-05-02 8:00am | A22 | OETC - Court 6 |
Takuto Kasahara
|
Tshenolo Letsapa [4]
|
2-6, 4-6 |
2024-05-02 9:15am | A23 | OETC - Court 1 |
Diwan Serfontein [5]
|
Muller Jacobs
|
6-4, 7-5 |
2024-05-02 9:15am | A24 | OETC - Court 2 |
Uyamamela Magigaba
|
Mpho Bowers [2]
|
1-6, 0-6 |
2024-05-03 9:15am | A25 | OETC - Court 4 |
Cameron Kock [1]
|
Zachary Joyce [8]
|
7-6(7), 6-1 |
2024-05-03 9:15am | A26 | OETC - Court 5 |
Blayne Nel [3]
|
Steph Beyers
|
6-1, 6-2 |
2024-05-03 9:15am | A27 | OETC - Court 6 |
Cole Joyce [6]
|
Tshenolo Letsapa [4]
|
7-6(7), 6-4 |
2024-05-03 10:30am | A28 | OETC - Court 1 |
Diwan Serfontein [5]
|
Mpho Bowers [2]
|
4-6, 3-6 |
2024-05-04 8:00am | A29 | JCC - Court 1 |
Cameron Kock [1]
|
Blayne Nel [3]
|
6-3, 6-3 |
2024-05-04 8:00am | A30 | JCC - Court 2 |
Cole Joyce [6]
|
Mpho Bowers [2]
|
0-6, 1-6 |
2024-05-05 8:00am | A31 | Marks - Court 1 |
Cameron Kock [1]
|
Mpho Bowers [2]
|
5-7, 4-6 |
2024-05-04 10:30am | B1 | JCC - Court 1 |
Blayne Nel [3]
|
Cole Joyce [6]
|
4-6, 3-6 |
N/A | C1 | OETC - Court 1 |
Zachary Joyce [8]
|
Steph Beyers
(Did not play)
|
Walkover |
2024-05-03 1:00pm | C2 | OETC - Court 2 |
Tshenolo Letsapa [4]
|
Diwan Serfontein [5]
|
3-6, 0-6 |
2024-05-04 8:00am | C3 | JCC - Court 3 |
Zachary Joyce [8]
|
Diwan Serfontein [5]
|
5-7, 1-6 |
2024-05-04 8:00am | D1 | JCC - Court 4 |
Steph Beyers
|
Tshenolo Letsapa [4]
|
5-7, 5-7 |
2024-05-02 11:45am | E1 | OETC - Court 4 |
Anesh Naidoo
|
Andrew James Moffat
|
6-1, 7-6(7) |
2024-05-02 11:45am | E2 | OETC - Court 5 |
Kaleb Kelly
|
Luke Hart
|
6-1, 6-3 |
2024-05-02 11:45am | E3 | OETC - Court 6 |
Matthew Connellan
|
Takuto Kasahara
|
0-6, 0-6 |
2024-05-02 1:00pm | E4 | OETC - Court 1 |
Muller Jacobs
|
Uyamamela Magigaba
|
6-1, 6-1 |
2024-05-03 8:00am | E5 | OETC - Court 1 |
Anesh Naidoo
|
Kaleb Kelly
|
6-3, 6-7(7), 6-10 |
2024-05-03 8:00am | E6 | OETC - Court 2 |
Takuto Kasahara
|
Muller Jacobs
|
6-4, 6-3 |
2024-05-03 11:45am | E7 | OETC - Court 3 |
Kaleb Kelly
|
Takuto Kasahara
|
4-6, 1-6 |
2024-05-03 11:45am | F1 | OETC - Court 4 |
Anesh Naidoo
|
Muller Jacobs
|
0-6, 3-6 |
2024-05-03 8:00am | G1 | OETC - Court 3 |
Andrew James Moffat
|
Luke Hart
|
6-3, 6-2 |
2024-05-03 8:00am | G2 | OETC - Court 4 |
Matthew Connellan
|
Uyamamela Magigaba
|
2-6, 2-6 |
2024-05-03 11:45am | G3 | OETC - Court 5 |
Andrew James Moffat
|
Uyamamela Magigaba
|
3-6, 4-6 |
2024-05-03 11:45am | H1 | OETC - Court 6 |
Luke Hart
|
Matthew Connellan
|
6-4, 7-6(7) |
2024-05-01 11:45am | I1 | OETC - Court 4 |
Owen Strydom
|
Letang Mosothwane
|
6-4, 6-3 |
2024-05-01 11:45am | I2 | OETC - Court 5 |
Lebone Tlape
|
Andrew Cerff
|
2-6, 1-6 |
2024-05-01 11:45am | I3 | OETC - Court 6 |
Charl Meyer
|
Wathengofulu Rabali
|
6-4, 6-1 |
2024-05-01 1:00pm | I4 | OETC - Court 1 |
James Kent
|
Oratile Chauke
|
6-4, 6-0 |
2024-05-01 1:00pm | I6 | OETC - Court 3 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Sarel Johannes Botha
|
0-6, 4-6 |
2024-05-01 1:00pm | I7 | OETC - Court 4 |
Ronan Williams
|
Matthew Cerff
|
6-3, 6-3 |
2024-05-01 1:00pm | I8 | OETC - Court 5 |
Kade du Plessis
|
Judah Brasg
|
4-6, 0-6 |
N/A | I9 | OETC - Court 3 |
Owen Strydom
|
Andrew Cerff
(Did not play)
|
Walkover |
2024-05-02 9:15am | I10 | OETC - Court 4 |
Charl Meyer
|
James Kent
|
7-5, 6-2 |
N/A | I11 | OETC - Court 5 |
Samuel Thomas
|
Sarel Johannes Botha
(Did not play)
|
Walkover |
2024-05-02 9:15am | I12 | OETC - Court 6 |
Ronan Williams
|
Judah Brasg
(Ret.)
|
7-6 Retired |
2024-05-03 8:00am | I13 | OETC - Court 5 |
Owen Strydom
|
Charl Meyer
|
6-1, 3-6, 3-10 |
2024-05-03 8:00am | I14 | OETC - Court 6 |
Samuel Thomas
|
Ronan Williams
|
0-6, 0-6 |
2024-05-03 1:00pm | I15 | OETC - Court 1 |
Charl Meyer
|
Ronan Williams
|
0-6, 4-6 |
2024-05-03 1:00pm | J1 | OETC - Court 3 |
Owen Strydom
|
Samuel Thomas
|
6-0, 6-1 |
2024-05-03 9:15am | K1 | OETC - Court 1 |
Andrew Cerff
|
James Kent
|
3-6, 1-6 |
2024-05-03 11:45am | K3 | OETC - Court 6 |
James Kent
|
Judah Brasg
|
3-6, 4-6 |
2024-05-02 10:30am | M1 | OETC - Court 1 |
Letang Mosothwane
|
Lebone Tlape
|
0-6, 4-6 |
N/A | M2 | OETC - Court 2 |
Wathengofulu Rabali
(Did not play)
|
Oratile Chauke
|
Walkover |
N/A | M4 | OETC - Court 3 |
Matthew Cerff
(Did not play)
|
Kade du Plessis
|
Walkover |
2024-05-03 9:15am | M5 | OETC - Court 2 |
Lebone Tlape
|
Oratile Chauke
|
6-3, 6-0 |
2024-05-03 9:15am | M6 | OETC - Court 3 |
Letso Luyanda Mesotlo
|
Kade du Plessis
|
6-3, 6-1 |
2024-05-03 1:00pm | M7 | OETC - Court 4 |
Lebone Tlape
|
Letso Luyanda Mesotlo
|
6-3, 6-2 |
2024-05-03 1:00pm | N1 | OETC - Court 5 |
Oratile Chauke
|
Kade du Plessis
|
6-3, 6-4 |
2024-05-03 1:00pm | O3 | OETC - Court 6 |
Letang Mosothwane
|
Matthew Cerff
(Ret.)
|
0-6, 5-1 Retired |