GS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Alternate 4 | Yes | Jana Smith | ||
- | Courtney Kemp | ZA | Kelvin Grove Tennis Club | No | - |
- | Katinka Hanekom | ZA | Laerskool Worcester | No | - |
- | Liebe Van Schalkwyk | Step Ahead Tennis Academy | No | - | |
- | Isabella STRAUSS | ZA | Laerskool Lochnerhof | No | - |
- | Lilli Kleinert | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Ansone Van Geest | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
- | Jo Emily Kerchhoff | ZA | Western Cape | No | - |
- | Isabella Sauls | ZA | Western Cape | No | - |
- | Milani Mazibuko | ZA | Franschhoek Tennis Club | No | - |
- | Alanda Rademeyer | ZA | Paarl Tennis Club | No | - |
- | Kiara Steyn | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
- | Lisa Steenkamp | Stellenbosh Laerskool | No | - | |
- | Lida Booysen | ZA | Stellenbosh Laerskool | No | - |
- | Katryn van Rooyen | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
- | Minke Shaw | Laerskool Eikestad | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Jana Smith | ZA | De Villiers Graaff Primary School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-09-19 8:00am | A1 | SCH - Court 1 |
Milani Mazibuko
|
Lisa Steenkamp
|
6-1, 6-1 |
2020-09-19 8:00am | A2 | SCH - Court 6 |
Lida Booysen
|
Isabella STRAUSS
|
6-3, 6-1 |
2020-09-19 9:15am | A3 | SCH - Court 1 |
Kiara Steyn
|
Lilli Kleinert
|
1-6, 6-4, 12-10 |
2020-09-19 9:15am | A4 | SCH - Court 2 |
Minke Shaw
|
Ansone Van Geest
|
7-5, 6-1 |
2020-09-19 8:00am | A5 | SCH - Court 2 |
Alanda Rademeyer
|
Isabella Sauls
|
6-2, 6-0 |
N/A | A6 | - |
Katryn van Rooyen
|
Alternate 4
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A7 | SCH - Court 3 |
Jo Emily Kerchhoff
|
Courtney Kemp
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-19 8:00am | A8 | SCH - Court 4 |
Liebe Van Schalkwyk
|
Katinka Hanekom
|
6-1, 6-2 |
2020-09-19 12:00pm | A9 | SCH - Court 1 |
Milani Mazibuko
|
Lida Booysen
|
4-6, 3-6 |
2020-09-19 12:00pm | A10 | SCH - Court 2 |
Kiara Steyn
|
Minke Shaw
|
7-5, 5-7, 10-3 |
2020-09-19 12:00pm | A11 | SCH - Court 3 |
Alanda Rademeyer
|
Katryn van Rooyen
|
6-0, 6-2 |
2020-09-19 12:00pm | A12 | SCH - Court 5 |
Jo Emily Kerchhoff
|
Liebe Van Schalkwyk
|
0-6, 0-6 |
2020-09-19 2:30pm | A13 | SCH - Court 1 |
Lida Booysen
|
Kiara Steyn
|
6-1, 6-1 |
2020-09-19 4:00pm | A14 | SCH - Court 1 |
Alanda Rademeyer
|
Liebe Van Schalkwyk
|
5-7, 0-6 |
2020-09-20 10:30am | A15 | STK - Court 01 |
Lida Booysen
|
Liebe Van Schalkwyk
|
3-6, 1-6 |
2020-09-20 10:30am | B1 | STK - Court 02 |
Kiara Steyn
|
Alanda Rademeyer
|
0-6, 0-6 |
2020-09-19 4:00pm | C1 | SCH - Court 2 |
Milani Mazibuko
|
Minke Shaw
|
6-0, 6-3 |
2020-09-19 4:00pm | C2 | SCH - Court 3 |
Katryn van Rooyen
|
Jo Emily Kerchhoff
|
6-3, 1-6, 12-10 |
2020-09-20 10:30am | C3 | STK - Court 03 |
Milani Mazibuko
|
Katryn van Rooyen
|
6-3, 6-1 |
2020-09-20 10:30am | D1 | STK - Court 04 |
Minke Shaw
|
Jo Emily Kerchhoff
|
6-3, 6-2 |
2020-09-19 12:00pm | E1 | SCH - Court 6 |
Lisa Steenkamp
|
Isabella STRAUSS
|
1-6, 0-6 |
2020-09-19 1:15pm | E2 | SCH - Court 1 |
Lilli Kleinert
|
Ansone Van Geest
|
6-1, 6-1 |
2020-09-19 4:00pm | E5 | SCH - Court 4 |
Isabella STRAUSS
|
Lilli Kleinert
|
6-2, 7-5 |
2020-09-19 4:00pm | E6 | SCH - Court 5 |
Isabella Sauls
|
Katinka Hanekom
|
0-6, 0-6 |
2020-09-20 10:30am | E7 | STK - Court 05 |
Isabella STRAUSS
|
Katinka Hanekom
|
1-6, 0-6 |
2020-09-20 10:30am | F1 | STK - Court 06 |
Lilli Kleinert
|
Isabella Sauls
|
6-1, 6-2 |
2020-09-19 4:00pm | G1 | SCH - Court 6 |
Lisa Steenkamp
|
Ansone Van Geest
|
6-1, 6-3 |